Povremeno igranje video-igara pruža određene zdravstvene koristi – od smanjivanja depresije do oslobađanja od stresa i stvaranja dobrog osećaja.

Igrice su interaktivne i zabavne; fokusirate se na njih, a ne na probleme. Bez obzira na vaše godine, malo detinjaste zabave nije naodmet. Razgibajte prste i izgulite zaštitno staklo na mobilnom. Za vas smo pripremili 5 nivoa koje treba preći samo pomoću palca i očiju, stoga se spremite!
- Nivo: Umesto antidepresiva
Od onog osećaja pobede koji dolazi kada konačno pređete težak nivo video-igrice ili je uspešno završite za popravljanje raspoloženja bolje je samo obaranje rekorda u igricama „Angry birds” i „Fruit Ninja”.
- Nivo: Nabildujte mozak
S obzirom na to da pojačavaju aktivnost mozga, logičke igrice su vrlo korisne. Rešavanje zagonetaka vežba vijuge odraslih i dece. Pored toga, redovno igranje ovih igrica može da pomogne u poboljšanju pamćenja. Radnje kao što su praćenje brojeva mentalno su stimulativne.
- Nivo: Godine nisu bitne
Bilo da ste stari ili mladi, savladavanje igranja mobilnih video-igrica prilično je lako. Kompanije neprestano prave igrice koje su dizajnirane tako da privuku mlade i „otključaju” njihove potencijale. Trkačke igre su specijalno namenjene mladima. U njima igrači mogu da pomeraju svoje telefon kao da vrte pravi volan. Međutim, postoji i veliki broj igrica isključivo namenjih odraslima koji žele da se opuste
- Nivo: Bežanija od realnosti
Igranje video-igrica omogućava osećaj bekstva od stvarnosti s obzirom na to da zahteva punu pažnju i koncentraciju. One teraju igrače da se usredsrede, da misle brže i fleksibilnije. Ti trenuci u kojima nismo opterećeni kreditima, računima i ostalim životnim stvarima pune naše baterije istom brzinom kojom mi praznimo bateriju na telefonu.
- Nivo: Upoznajte nove ljude koji dele slična interesovanja
Određene igrice pomažu igračima da izgrade društvenu zajednicu kao što je slučaj sa igrama „Šah sa prijateljima” („Chess With Friends”) i „Wordfeud”. Ove igrice omogućuju igračima da ćaskaju sa strancima ili prijateljima dok igraju protiv njih. „Lov na Pokemone” i mnoge kompjuterske igre popularizovale su kreiranje masovnih zajednica i drugačiju vrstu druženja.
POBEDA!!!
Kada vas neko sledeći put pita koje su prednosti mobilnih igrica, možete se ponosno odbraniti svim ovim navedenim činjenicama.
Upozorenje: Uprkos opštoj radosti kada pređemo igricu, postoji ozbiljna bojazan da ćemo se na tom putu i pakleno iznervirati. Nemojte udariti telefon o zid, nije on kriv.
Nemanja Kranjc